niedziela, 14 lutego 2016

DT Przyda się! - KURS na męską kartkę

Kurs Ikemo

Oprowadzę Was troszkę po męskim świecie moich prac. Starałam się w jak najlepszy sposób przedstawić Wam kilka łatwych trików na stworzenie na prawdę urodziwej "męskiej" kartki!

Przede wszystkim będziemy potrzebować:
*bazy pod kratkę w kolorze papieru kraftowego A6 *odpowiednio kolorystycznych papierów *nożyczek *klej w tubce i na gorąco *kosteczek dystansujących *postarzacza do papieru *narzędzia do nitowania *sznurka *gazy *tuszy w dwóch kolorach brązu (ja wybrałam Distress Vintage i Walnut Stain) *męskich dodatków (ćwietki, tekturki, co nam tylko w duszy zagra)

01 Kurs Ikemo

Na początek docinamy papier scrapowy do wymiarów bazy. Pierwsza warstwa jest o ok 2mm mniejsza od bazy. Następna o ok 6mm od poprzedniej, a ostatnia o ok 3mm mniejsza od poprzedniej. Wszystkie warstwy tuszujemy najpierw kolorem Vintage następnie muskamy krawędzie Walnut Stain (wykonujemy tą czynność wg uznania). Na koniec strzępimy papier. Możemy to wykonać za pomocą specjalnego postarzacza lub po prostu nożyczkami.

02 Kurs Ikemo (2)

Główny papier scrapowy ozdabiamy nitami oraz chorągiewką. Wykonujemy to po to, aby w tle kartki coś się nam działo, a nie pozostawał goły papier.

03 Kurs Ikemo

Po kolei przyklejamy papiery do bazy. Pierwszy kleimy zwykłym klejem. Następne zaś podklejamy kosteczkami 3D.

05 Kurs Ikemo

Z różnokolorowych papierów scrapowych wycinamy tagi szerokości ok 3 -4cm, chorągiewki ok 1,5cm szer oraz motywy graficzne, które nas interesują. W moim wypadku trafiło na auto oraz kwadracik z napisem. Każdy jeden element tuszujemy tak jak papiery bazowe, na koniec strzępimy.

06 Kurs Ikemo

Z tak przygotowanych elementów tworzymy kompozycję na kartce, przykładając je na sucho do siebie. Skupiamy największą uwagę na głównym zdjęciu samochodu. To właśnie do niego budujemy pozostałe tło. Puste miejsca wypełniamy pokolorowaną gazą. Gdy przykleimy kompozycję dodajemy napisy odpowiednio przygotowane (potuszowane i postrzępione). Staramy się, aby nie leżały płasko na kartce. Podklejamy je kosteczkami i fikuśnie wyginamy. Tam gdzie z klejeniem kosteczki nie dają sobie rady - używamy kleju na gorąco, który chwyta w mig i nie pozwala się dalej ruszać :)

07 Kurs Ikemo

Teraz do szczęścia pozostają nam jedynie efektowne dodatki. Sznurek, bo o nim mowa. Stanowi fantastyczne wypełnienie tagów, natomiast w tło wplatamy metalowe zębatki, ćwieki oraz inne dodatki, które nam się uda zdobyć.

Ikemo01

Ikemo02

Męskie prace zazwyczaj sprawiają nam dość dużo problemów ponieważ najłatwiej jest nam wykorzystać kwiaty jako ten dodatkowy element wypełnienia przestrzeni. Często zapominamy o wszechstronnej gazie, czy też efektywnych tagach, nie wspominając już o kapitalnie zachowujących się chorągiewkach. W kartce dobrze gdy pojawia się swoista harmonia między poszczególnymi warstwami. W powyższej pracy elementem spajającym całość (powtarzającym się w każdym etapie tworzenia) jest tuszowanie i strzępienie. Dodatkowo idąc w parze z kosteczkami 3D nadaje trójwymiarowy charakter kartce, co jeszcze bardziej podnosi jej walory estetyczne.
Mam nadzieję, że kurs okazał się dla Was przydatny, a męskie prace już nie są takie "straszne" ;)

W pracy wykorzystałam

Pozdrawiam cieplutko


5 komentarzy:

 1. Ale sie napracowalas :-))) Tyle warstw ale efekt fantastyczny :-))) Przydaloby sie takie narzedzie do nitowania w moim magazynku :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie wykonana kartka i bardzo przydatne wskazówki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny kursik a kartka bomba ;)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Красивая открытка! Спасибо от блога Скраповый мир!

  OdpowiedzUsuń