sobota, 4 listopada 2017

DT Przyda się - Paryż nocą / Paris at night

Wspominałam Wam ostatnio, że na nowo rozpoczęłam zabawę z mediami. Okres lawiny ślubów już minął i można było zająć się w końcu sobą. Dlatego też w pierwszej kolejności ruszyły do dzieła media. Praca z nimi to dla mnie coś wyjątkowego i ekscytującego. Nigdy nie wiem jak się skończy.
W moim świecie scrapbookingu ostatnio mocno dominują prace pokryte w całości czarnym gesso, z którego "wyciąga się" wzory i warstwy z pomocą kolorów. W przypadku tego projektu zastosowałam niesamowite farby metaliczne z serii Delicate z Pentartu. Mają one niezwykle silny połysk, co zdecydowanie da się zauważyć na video filmiku który dla Was przygotowałam. Świetnie kryją i wystarczy tylko odrobina aby uzyskać pożądany efekt. W przeciwnym razie z ogromną łatwością możemy pokryć jednym maźnięciem większość powierzchni. W obecnej pracy wykorzystałam również farbę metaliczną Chameleon z Pentartu. Cóż, to prawdziwy kameleon! Na powierzchni czarnej wydaje się jakbyśmy nakładali "coś" bardzo przeźroczystego, a pod wpływem światła od razu rzuca się w oczy piękny w miarę intensywny niebieski. Ale... z kolei na białej powierzchni w tym wypadku odcień robi się żółtawy i przy tym pięknie lśni. Zdecydowanie polecam zabawę z nimi!
Na poniższym zdjęciu jak się dobrze przyjrzycie, zauważycie różnice w połysku kolorów pod różnym kątem :)

A teraz zapraszam na film...

4 komentarze:

  1. Chciałabym umieć robić mediowane prace. Są takie magiczne jak z książki fantasy. Ta nie inaczej: przepiękna i szczegółowa 😍

    OdpowiedzUsuń